Süt ve Besi Hayvancılığı

Süt ve Besi Hayvancılığı

Gürmen Group bünyesinde bulunan Gökkale Tarım Gıda Enerji Maden Ulaştırma İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 06.05.2005 tarihinde Kastamonu ili Devrekani ilçesinde kurulmuştur. 2008 yılında işletme, yatırımının ilk etabını tamamlayarak 300 baş damızlık dişi hayvanı ABD'den ithal ederek, 600 dekar kendine ait arazisinde profesyonel sulu tarımla beraber faaliyetine başlamıştır.
2009 yılında tesis kapasitesi artırılarak 2010 ve 2012 yıllarında iki parti hayvan ithalatıyla 650 başlık anaç damızlık sürü oluşturulmuş, toplamda 1750 baş hayvan sayısına 2014 yılında ulaşılmıştır.Tesisimiz an itibariyle 2000 baş hayvan kapasitesi ile faaliyetine devam etmektedir. 1100 dekar kiralık 3000 dekar sözleşmeli arazisiyle toplamda 4750 dekar tarım arazisini modern tekniklerle işleyerek faaliyetlerine artırarak devam etmektedir.
2012 yılında Karadeniz bölgesinde bir ilke imza atarak hastalıktan ari ve AB onaylı süt üretici tesis sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. 2016 yılında 500 başlık simental ırkı damızlık düve merkezinin açılışı yapılmış olup Türkiye’nin her iline Almanya, Avusturya, Çekya menşeili simental ırkı damızlık gebe düve satışları yapılmaktadır.

Süt ve Besi Hayvancılığı

Süt Hayvancılığı

720 Anaç Sağmal Holştein ırkı, 500 baş simental ırkı gebe düve ve 580 baş Holştein ırkı genç hayvan olmak üzere toplam sürü mevcudu 1800 olan işletmemizde el değmeden otomatik sağım sistemi ile günlük 22.000 litre soğutulmuş çiğ süt üretimi yapılmaktadır. Üretilen sütün kalite ve verimlilik normları AB standartlarının üzerindedir.
Günlük 30.000 litre çiğ süt soğutma kapasitesi olan işletmemiz, kendi erkek hayvanlarını 2-3 aylık yaşta bölge besi işletmelerinin besi materyali ihtiyacını satış yolu ile karşılamaktadır.

Süt ve Besi Hayvancılığı

Ziraat

600 dekar kendi arazilerimizde, 1.100 dekar kiralık ve yaklaşık 3.000 dekar sözleşmeli arazilerde modern tarım ekipmanları kullanarak, profesyonel sulama ve stratejik üretim yolları ile hem kendi kaba yem ihtiyacını üretebilen hem de bölge çiftçilerimize öncü olma görevi üstlenmiştir.

Süt ve Besi Hayvancılığı

Biyogaz ve Organik Gübre

2015 yılında yenilenebilir enerji kapsamında entegre biyogaz ve organik gübre tesisini kurma kararını alarak gerekli yatırım tamamlanmıştır.
2016 Aralık ayında faaliyete geçen bu yatırımla saatte 250 KW elektrik üretimi ile ilçenin bir kısmına elektrik sağlamakta ve günlük 5 ton paketlenmiş organik gübre üretimi yapılmaktadır. Kimyasal ve biyolojik arıtma tesisiyle beraber "SIFIR ATIK" prensibiyle yönetilen tesisimiz çevreye ve insana saygılı işletme profili oluşturarak, bölgede ve ülkemizde tarım ve hayvancılık alanında sektör paydaşlarına rol model olmuştur.

Süt ve Besi Hayvancılığı

Perakende Satışlarımız

2017 yılında Kastamonu merkezinde iki satış noktamızda, tamamı doğal kendi üretimimiz olan katkısız günlük çiğsüt, tereyağ ve zeytinyağı ürünlerimizi satışa sunduk. Bu gün itibariyle Kastamonu, Karabük-Safranbolu da toplam 45 marketle satış ağımızı genişletmiş olup, ürettiğimiz doğal ürünlerimizi insanların beğenisine sunmaya devam ediyoruz.

Süt ve Besi Hayvancılığı Adresimiz : Bozkoca Köyü, Çakallar Mevkii Devrekani / Kastamonu / TÜRKİYE